ACS besteksorteermachines worden voornamelijk gebruikt voor het sorteren van gewoon bestek, dat meestal bestaat uit 3-4 verschillende type items. Het bestek is al gewassen in bijvoorbeeld een bestekwasmachine. De sorteermachine identificeert elk onderdeel van het bestek en plaatst ze in verschillende bestekboxen. Elke onderdeel van het bestek wordt zo in de bestekbox gedaan dat de heften in dezelfde richting liggen.
Efficiënter bestek sorteren
Met de nieuwe ACS 800 Dynamische besteksorteermachine wordt het sorteren zelfs nog efficiënter. Er is nu nog minder reden om het bestek aan te raken dankzij het Dynamische sorteersysteem. De sorteermachine optimaliseert het gebruik van de bestekboxen dynamisch, waardoor de capaciteit van elke besteksoort wordt bepaald door de actuele vraag. Daarom is het noodzakelijk dat de bestekboxen gewisseld worden voordat de laatste in gebruik wordt genomen. Het sorteerproces vraagt minder menselijke arbeid, waardoor het personeel zich kan bezighouden met andere taken en alleen af en toe de boxen moet wisselen. Daardoor heeft u niet specifiek iemand nodig voor het besteksorteren, maar kan dit gedaan worden door het al aanwezige personeel in de afwasruimte.
De ACS 400 sorteert het bestek op de traditionele manier. Elke lepel, vork, theelepel en mes wordt in een geprogrammeerde positie gesorteerd. De bestekboxen moeten gewisseld worden zodra ze vol zijn.
De bestekaanvoerbufferband is een functioneel deel van het proces, leverbaar in standaardlengtes van 1,5-4,5 meter.